Paul NewmanI

Paul Leonard Newman

8,7
13 796 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Paul Newman

Tyle chłamu na półkach w księgarniach, które się nie sprzedają. Dziwi mnie, że nikt nie pokusił się o przetłumaczenie biografii Paula i wydaniu jej na polskim rynku. Przecież
mogłaby odnieść porównywalny sukces do książki o Jamesie Deanie z 2007 roku.

użytkownik usunięty
jamesdawid

może obawiają się, że nie odniosłaby takiego sukcesu jak poradniki Kasi Cichopek

Hehehehehehehe xD

Dokładnie. Książka ma się równać zysk i tyle. Wielu znanych i uznanych malarzy też nie ma biografii "po polsku" np. Egon Schiele, albo Oskar Kokoschka. Dlaczego? Ponieważ ich sztuka nie jest tak komercyjna i "ładna" jak klimtowska (bez urazy dla malarza, uwielbiam secesję).

użytkownik usunięty
Ingrid_Bergman

nazwisko Newman ludziom nie wiele mówi. oczywiście, tych którzy mają większe pojęcie ogólnie na temat wszystkiego, z pewnością tak, ale większość nie wie, że taki człowiek w ogóle żył. możemy za to winić głównie media, które przeciętnemu Polakowi serwują taką Cichopek czy inne aktoreczki.

Promuje się to, co jest łatwe i przyjemne.

użytkownik usunięty
Ingrid_Bergman

a Newman nie jest przyjemny? ale wiem o co ci chodzi. na co dowodem są Pamiętniki z Wakacji, Trudne sprawy itd.

dla mnie jest, dla Ciebie pewnie też :P.

jamesdawid

Jedyne, co wyszło po polsku, to "Bezwzględny wyzysk" autorstwa P. Newmana i A.E. Hotchnera - zabawna książka o prowadzeniu wspólnego biznesu (m.in. o produkcji sosu do sałatek pod nazwą Newman's Own). Jest tam trochę szczegółów z życia Paula i Joanne, garść listów od fanów, no, a przede wszystkim wspaniała dwuosobowa narracja dwóch kumpli, jakimi byli Newman i Hotchner. Szczerze polecam. :)

jamesdawid

Dokładnie,wydanie jej na polskim rynku byłoby sukcesem. Niestety, za to mamy biografie Amy Winehouse .

jamesdawid

Dobra wiadomość jest taka, że na początku lutego ukaże się biografia Paula nakładem wyd. Dolnośląskiego. Super!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones