PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9252}

Rozdarta kurtyna

Torn Curtain
6,5 2 244
oceny
6,5 10 1 2244
5,8 4
oceny krytyków
Rozdarta kurtyna
powrót do forum filmu Rozdarta kurtyna

Opłaca się?

ocenił(a) film na 7

Opłaca się czekać na ten film do 23:30?
Czy jest on warty obejrzenia? Hitchcocka jako tako lubię

ocenił(a) film na 8
ojejQQ

I co oglądałeś ;)?

Moim zdaniem warto, bardzo przyjemny thriller z dobrą grą Newmana i ciekawą fabułą ;)

8/10

ocenił(a) film na 4
ojejQQ

SPOILER..Ludzie!!!, od połowy film ogląda się jak komedię.....
-w NRD w latach '60 działa jakaś opozycyjna organizacja zrzeszająca setki osób,mają własny autobus
-scena zabójstwa agenta bezpieki,wręcz pastiszowa,rozmawia i odgraża się w trakcie mocowania się z gł.bohaterem
-jazda autobusem z Lipska do Berlina trwa jakieś 15 min...
-na trasie autobusu (regularnie!) napadów rabunkowych dokonują zbiegli dezerterzy
-główni bohaterowie na ulicy w Berlinie spotykają przypadkowo polską arystokratkę ,mówiąca po angielsku ,która chce wyemigrować na Zachód
-primabalerina w trakcie występu poznaje na ciemnej sali poszukiwanego prof.Armstronga
-ta sama primabalerina w trakcie wyładunku koszy z poszukiwanymi,zgłasza to z wielkim wrzaskiem kapitanowi okrętu,w wyniku czego owe kosze zostają ostrzelane(gdyby poszukiwani się tam znajdowali zginęliby!!!) mimo to jak gdyby nigdy nic widzimy ją wysiadającą na szwedzkim nadbrzeżu(żaden kraj nie wpuściłby takiej osoby na swoje terytorium)

Film oglądałem z lekkim zażenowaniem, bo na pewno nie można od pewnego momentu filmu traktować serio.Najbardziej śmieszy brak jakiejkolwiek świadomości i wiedzy o realiach zycia za żelazną kurtyną...

ocenił(a) film na 7
T_REX77

oglądałem, oglądałem.
jakoś ten film mnie fabułą nie pociągnął.
zasługuje na 7/10

ojejQQ

-w NRD w latach '60 działa jakaś opozycyjna organizacja zrzeszająca setki osób,mają własny autobus
-scena zabójstwa agenta bezpieki,wręcz pastiszowa,rozmawia i odgraża się w trakcie mocowania się z gł.bohaterem
-jazda autobusem z Lipska do Berlina trwa jakieś 15 min...
-na trasie autobusu (regularnie!) napadów rabunkowych dokonują zbiegli dezerterzy
-główni bohaterowie na ulicy w Berlinie spotykają przypadkowo polską arystokratkę ,mówiąca po angielsku ,która chce wyemigrować na Zachód
-primabalerina w trakcie występu poznaje na ciemnej sali poszukiwanego prof.Armstronga
-ta sama primabalerina w trakcie wyładunku koszy z poszukiwanymi,zgłasza to z wielkim wrzaskiem kapitanowi okrętu,w wyniku czego owe kosze zostają ostrzelane(gdyby poszukiwani się tam znajdowali zginęliby!!!) mimo to jak gdyby nigdy nic widzimy ją wysiadającą na szwedzkim nadbrzeżu(żaden kraj nie wpuściłby takiej osoby na swoje terytorium)


Czyli cały Hitchcock. Oglądać i nie narzekać ;)

T_REX77

Zapraszam do zagłosowania w mojej ankiecie na najlepszy film Hitchcocka. Głosy można oddać na moim blogu: http://www.filmweb.pl/user/camillo_kp/blog/550926 Z góry dzięki;)

użytkownik usunięty
camillo_kp

A jest coś takiego jak dobry film Hitchcocka ?? Nie sądze

Może nie ma jednego najlepszego ale są za to ludzie, którzy się nie znają na takich filmach i na filmach w ogóle. Ale to zawsze pozostaje tajemnicą gustu lub jego braku. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
camillo_kp

Zawsze się zastanawiałem co ludzie widzą w filmach Hitchcocka. Do tej pory wydaje mi się , że to jakaś ściema , bo nie uwierzę nigdy , że komuś może się podobać takie dno

zerknąłem i widzę, że z reguły dajesz "1" filmom więc widzę taka cecha :P fakt takie Kac Vegas np. zasłużyło ale na pewno nie ten film czy 12 gniewnych ludzi ;]
No nic gruubo pojechałeś ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones