PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30650}

Droga do zatracenia

Road to Perdition
7,5 53 943
oceny
7,5 10 1 53943
7,8 17
ocen krytyków
Droga do zatracenia
powrót do forum filmu Droga do zatracenia

Ja naprawdę nie wiem, jak to się stało. Mogę zliczyć na palcach jednej dłoni, ile razy płakałam na filmach, a i to zdarzyło mi się jak byłam dzieckiem. Teraz jestem dorosłą kobietą i nie mogę się otrząsnąć po drugim z kolei seansie. Co w tym jest, że płaczę razem z tym chłopcem? Nie mogę zrozumieć, dlaczego tak mocno pragnę, żeby jednak skończyło się to szczęśliwie, a oni we dwoje żyli sobie na tej plaży? Czy tylko ja tak mam?

ocenił(a) film na 8
ShaunxD

Ja byłam przekonana, że to nie skończy się w bajkowym stylu, ja już przeczuwałam, że zaraz ktoś do niego strzeli. Akurat nie przewidziałam, że to będzie ten zabójca, bo sprytnie scenariusz odciągnął od niego uwagę, ale że raczej ktoś z mafii, mafia nie wybacza... Gdyby się skończyło tak jak piszesz, to raczej byłoby zbyt naiwne, banalne...

ocenił(a) film na 10
Ewiatko

Szczerze? Ja również tak przeczuwałam ale odpychałam to od siebie, ponieważ relacja ojca z synem jest dla mnie szczególna. Ten chłopiec w wielu aspektach odzwierciedla te stosunki z nieco wycofanym ojcem, z którymi zmaga się wiele dzieci. I niewiele z nich nawiązuje takie relacje z rodzicem, jak on. A Tom Hanks dodatkowo zagrał dla mnie bardzo przekonująco.

ocenił(a) film na 9
ShaunxD

Nie, nie tylko Ty. Ten film dzięki przepięknej muzyce, genialnej reżyserii, zdjęciom i montażowi potrafi poruszyć do głębi. Jeden z najlepszych dramatów XXI wieku, jakie oglądałem, ale nie mam wątpliwości, że na moją ocenę filmu wpłynęła genialna muzyka, perfekcyjnie zgrana z obrazem. I ten niesamowity nastrój od pierwszej sekundy do ostatniej. Wspaniały, kameralny klimat i zero lewackich ideologii. Takich produkcji nie prędko o ile w ogóle będziemy mogli jeszcze pooglądać w przyszłości. Gdyby film został nakręcony 10 lat później, głównym bohaterem byłaby z pewnością kobieta. Niestety Hollywood zniewieściał do granic absurdu, a o innych ideologiach nawet nie warto wspominać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones