PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5326}

Długie, gorące lato

The Long, Hot Summer
7,4 2 415
ocen
7,4 10 1 2415
6,6 7
ocen krytyków
Długie, gorące lato
powrót do forum filmu Długie, gorące lato

Orson Welles

ocenił(a) film na 8

Orson Welles który grał Willa Varnera bardzo przypomina mi z charakteru i zachowania niejakiego Burla Ivesa który zagrał dziadka Bricka w "Kotce na gorącym blaszanym dachu" w którym to filmie też grał Newman.

Jednak "Długie gorące lato" jest zdecydowanie lżejszym filmem i przyjemniej się go ogląda od "Kotki na..." ten jest momentami ciężkawy. Jednakowoż obydwa wszystkim polecam ! ;) 8/10

Neuromer

Chyba nie widziałam Wellesa w żadnym innym filmie, ale tutaj zagrał naprawdę świetnie, po prostu uwielbiam tę postać! I oczywiście na grę Newmana też nie można narzekać;)

użytkownik usunięty
Neuromer

Burl Ives był/grał ojca Bricka, nie dziadka :)

ocenił(a) film na 8

za dużo oglądam filmów żeby w tej chwili to pamietać ;)

użytkownik usunięty
Neuromer

Przypuszczam, że oglądam nie mniej od Ciebie, ale zarówno w sztuce T. Williamsa jak i w filmie nie było żadnego dziadka. "Kotka..." jest kultową produkcją, historią rozkładu rodziny i studium hipokryzji. Uwielbiam ją na równi z "Kto się boi V. Woolf" dlatego zwróciłam na to uwagę :)
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8

Mam nadzieje że nikt mi komisji sejmowej nie zrobi za to ? ;)
Masz rację, pomyliłem się i też Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 7
Neuromer

"Orson Welles który grał Willa Varnera bardzo przypomina mi z charakteru i zachowania niejakiego Burla Ivesa który zagrał dziadka Bricka w "Kotce na gorącym blaszanym dachu"" - też miałem te same skojarzenie :)

ocenił(a) film na 7
kyle_reese

ps. i jeszcze podobna rola była w wybitnym filmie "Białym kanionie": Nestor rodu - Rufus Hannassey grany przez Burl Ivesa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones